A Fül-, és Testgyertyák kiváló kiegészítői az energetikai kezeléseknek, de önmagukban is alkalmasak lehetnek egy-egy probléma megszüntetésére.
Az általunk gyártott és forgalmazott gyertyák tiszta, természetes alapanyagokból, kézi mártással és csavarással készülnek. A következő illóanyagokkal rendelhetőek:
Natúr, Borsmenta, Citrom, Kamilla, Levendula, Eukaliptusz, Ánizs, Citromfű
(Minden csomag mellé megfelelő mennyiségű gézlapot is mellékelünk.)
Ár: 1 csomag/10 db 1.800 Ft
5 csomagtól 1.600 Ft/csomag
10 csomagtól további kedvezményt adunk!
Használat:
A gyertya használata egyszerű, nem igényel különösebb szakértelmet, ezért otthon is végezhető. A gyertya szélesebbik végét meggyújtjuk, majd a kezelendő testpontra helyezzük állítva, duplán aláhajtott gézlappal. Erre azért van szükség, hogy az égés során esetlegesen kiszóródott üledéket felfogja, s az ne a bőrrel érintkezzen. Fülgyertyázásnál a hallójáratba helyezzük a gyertyát ugyanígy, vigyázva, hogy ne nyomjuk túl méjyre, de illeszkedjen is - füst ne szivárogjon ki alóla. A gyertyát a jelölésig égetjük, majd egy előre odakészített vízzel teli edényben eloltjuk. Az elégett részt ollóval eltávolítjuk, és a csonkot szétcsavarva megtekinthetjük a lecsapódott üledéket.
Mikor használunk gyertyát?
A gyertya alkalmas általános méregtelenítésre, a különböző betegségek kiegészítő kezelésére, a tünetek megszüntetésére, illetve enyhítésére. A fülgyertyát a hallójáratban használjuk füfájás, fülgyulladás esetén, füldugulás megszüntetésére, a keringés javítására, szédüléses, migrénes panaszok orvoslására.A fülgyertyázást alkalmanként mindkét fülben el kell végezni, különben egyensúlyi zavarok léphetnek fel. Tilos heges dobhártya, vagy dobhártya hiánya esetében a hallójáratban gyertyázni! Ilyenkor a fülcimpa mögötti mélyedésben gyertyázunk. Testgyertyával az adott egészségügyi zavarhoz kapcsolódó meridián pontokon vagy közvetlenül a problémás terület fölött is gyertyázhatunk, és a csakrákon. A gyertyázást kúraszerűen érdemes végezni az eredményesség miatt, napi rendszerességgel, 7-10 napon keresztül folytatva, illetve amíg a probléma meg nem szűnik. Súlyosabb betegség esetén napi 2-3 gyertya is égethető, néhány órás szünetekkel. A gyertyázás mellett fokozni kell a folyadékbevitelt, hogy a kimozdított salakanyagok a vizelettel is távozhassanak. Nem szabad gyertyázni nyíltseb fölött (viszont mellette igen, mert ez segíti a sebgyógyulást), a hajas fejbőrön, és kimutatott méhviasz-, és parafin allergia esetén. A gyertyák készülhetnek különböző gyógynövények kivonataival, illóolajokkal is, az adott gyógynövény rezgése segítheti a gyógyulási, tisztulási folyamatot. Ezek között sokszor van átfedés, hiszen egy-egy gyógynövény több problémára is hatásos, illetve a különböző gyógynövények bizonyos hatóanyagainak a szervezetre gyakorolt pozitívumai lehetnek közel azonosak egymással.